Business Source Jan-Dec Monthly Table of Contents Index Dividers
New
Business Source Jan-Dec Monthly Table of Contents Index Dividers - Printed Tab(s) - Month - January-December - 12 Tab(s)/Set - 8.5" Divider Width x 11" Divider Length - Letter - 3 Hole Punched - Multicolor Divider - Multicolor Mylar Tab(s) - 12 / Set
| $1.41 |
- Features:
- Tear Resistant
- Reinforced
- Punched
You may be also interested
$4.84
$2.14
$2.90
$21.95
$26.60
$17.93
$19.51
Make organization quick and easy using a black/white Table of Contents page that coordinates with tabs. Key in or type section titles and then print or copy onto the black/white Table of Contents page. Edges and tabs feature Mylar reinforcement to prevent tearing. Monthly index dividers are compatible with all laser and inkjet printers and include easy-to-follow instructions.
Product Specifications
| Country of origin | Malaysia |
| Divider Length | 11" |
| Divider Size | 11" x 8.5" |
| Divider Width | 8.5" |
| Features | Punched |
| Features | Tear Resistant |
| Features | Reinforced |
| Manufacturer Part Number | 21906 |
| Number of Holes Punched | 3 |
| Packaged Quantity | 12 / Set |
| Printed Title Type | Month |
| Printer Type Compatibility | Laser |
| Printer Type Compatibility | Inkjet |
| Product Name | Jan-Dec Monthly Table of Contents Index Dividers |
| Recycled | No |
| Sheet Standard | Letter |
| Tab Color | Multicolor |
| Tab Material | Mylar |
| Tab Style | Printed |
| Tab Title | January-December |
| Tabs per Set | 12 |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Type | Index Divider |
Material Safety Data Sheet
A Material Safety Data Sheet (MSDS) is a document that contains information on the potential hazards (health, fire, reactivity and environmental) and how to work safely with the chemical product.
Sorry this product does not have any reviews at this time.
Time to Rendor : 1.265625
Powered by Power-eCommerce.com

