Business Source A-Z Tab Table of Contents Index Dividers
| $4.84 |
- Features:
- Tear Resistant
- Reinforced
- Punched
Make organization quick and easy using a black/white Table of Contents page that coordinates with colorful tabs. Key in or type section titles and then print or copy onto the black/white Table of Contents page. 25 tabs are labeled from A to Z. Edges and tabs feature Mylar reinforcement to prevent tearing. Index dividers are compatible with all laser and inkjet printers and include easy-to-follow instructions.
Product Specifications
| Country of origin | Malaysia |
| Divider Length | 11" |
| Divider Size | 11" x 8.5" |
| Divider Width | 8.5" |
| Features | Reinforced |
| Features | Tear Resistant |
| Features | Punched |
| Manufacturer Part Number | 21905 |
| Number of Holes Punched | 3 |
| Packaged Quantity | 25 / Set |
| Printed Title Type | Character |
| Printer Type Compatibility | Laser |
| Printer Type Compatibility | Inkjet |
| Product Name | A-Z Tab Table of Contents Index Dividers |
| Recycled | No |
| Sheet Standard | Letter |
| Tab Color | White |
| Tab Material | Mylar |
| Tab Style | Printed |
| Tab Title | A-Z |
| Tabs per Set | 25 |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Type | Index Divider |
Material Safety Data Sheet
A Material Safety Data Sheet (MSDS) is a document that contains information on the potential hazards (health, fire, reactivity and environmental) and how to work safely with the chemical product.

