HP 82 69-ml Black DesignJet Ink Cartridge (CH565A)
New
Specially formulated ink for improved photo-quality images. Built-in chip lets you monitor ink levels without guesswork. Simple installation. Device Types: Wide Format Inkjet Printer; Color(s): Black; Supply Type: Ink.
| $63.00 |
Page Yield: 69Cost Per Page: $ 0.9130
You may be also interested
Specially formulated ink for improved photo-quality images. Built-in chip lets you monitor ink levels without guesswork. Simple installation.
Product Specifications
| Assembly Required | N |
| Color(s) | Black |
| Device Types | Wide Format Inkjet Printer |
| Dimension Height | 5.63 in |
| Dimension Length | 4.92 in |
| Dimension Weigth | 0.342 lbs. |
| Dimension Width | 1.54 in |
| For Models | HP Designjet 500 510 800 815mfp 820mfp Copier cc800ps Series |
| Green Information | |
| Green Product | |
| Ink Base | Dye-Based |
| Liquid Volume | 69 mL |
| Market Indicator (Cartridge Number) | HP-82 |
| MSDS_Indicator | N |
| OEM/Compatible | OEM |
| Package Includes | |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Quantity | 1 each |
| Recycled | N |
| Remanufactured | No |
| Supply Type | Ink |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Video | |
| Warranty | Manufacturers limited lifetime warranty. |
| Weight | 0.342 lbs. |
| Page Yield | 69 |
| Product Type | Print and Imaging Supplies-Ink/Ink Cartridges |
| Product Type | Ink Cartridge |
Material Safety Data Sheet
A Material Safety Data Sheet (MSDS) is a document that contains information on the potential hazards (health, fire, reactivity and environmental) and how to work safely with the chemical product.
Sorry this product does not have any reviews at this time.
Time to Rendor : 1.656006
Powered by Power-eCommerce.com

