Vaultz Disc Locking CD/DVD Cabinets
New
Vaultz Disc Locking CD/DVD Cabinets - 14.5" Height x 14" Width x 15.3" Depth - Chrome - Black
| $145.02 Retail $199.99 |
- Features:
- Sturdy
- Key Lock
- Label Holder
- Security Lock
You may be also interested
Locking CD cabinet offers four drawers to store your DVDs or CDs. Each drawer accommodates 165 CDs/DVDs in Vaultz CD Folders, 60 CDs/DVDs in slim cases or 30 CDs/DVDs in full-size jewel cases. Each drawer secures with a keylock and has a label holder. Removable drawer is lined with black felt and divided into three compartments.
Product Specifications
| Additional Information | 660 Cap
|
| Application/Usage | Media Storage |
| Brand Name | Vaultz |
| Color | Black |
| Country of origin | China |
| Depth | 15.3" |
| Features | Label Holder |
| Features | Sturdy |
| Features | Key Lock |
| Features | Security Lock |
| Height | 14.5" |
| Manufacturer Part Number | VZ01049 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ideastreamproducts.com |
| Material | Chrome |
| Optical Media Capacity | 660 x CD |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Disc Locking CD/DVD Cabinets |
| Recycled | No |
| Total Number of Drawers | 4 |
| Weight (Approximate) | 19.25 lb |
| Width | 14" |
| Manufacturer | IdeaStream Consumer Products LLC |
| Product Type | A/V Equipment Cabinet |
Material Safety Data Sheet
A Material Safety Data Sheet (MSDS) is a document that contains information on the potential hazards (health, fire, reactivity and environmental) and how to work safely with the chemical product.
Sorry this product does not have any reviews at this time.
Time to Rendor : 1
Powered by Power-eCommerce.com

