Avery® Big Tab Write & Erase Plastic Dividers
New
Avery® Big Tab Write & Erase Plastic Dividers - 8 x Divider(s) - Write-on Tab(s) - 8 Tab(s)/Set - 8.5" Divider Width x 11" Divider Length - Letter - 3 Hole Punched - Clear Plastic Divider - Multicolor Tab(s) - 8 / Set
| $5.81 |
- Features:
- Punched
You may be also interested
$20.61
$81.32
$5.11
$4.57
$25.65
$87.50
$43.81
$101.71
Write-on dividers are made of durable plastic for frequent reference. Customize entire divider using a ballpoint pen or pencil. To reuse, just erase and write on again. Dividers are translucent and multicolored. Bigger tabs provide 50 percent more writing space than standard tabs.
Product Specifications
| Brand Name | Avery® |
| Country of origin | China |
| Divider Color | Clear |
| Divider Length | 11" |
| Divider Material | Plastic |
| Divider Size | 11" x 8.5" |
| Divider Width | 8.5" |
| Features | Punched |
| Manufacturer Part Number | 16171 |
| Manufacturer Website Address | http://www.avery.com |
| Number of Holes Punched | 3 |
| Packaged Quantity | 8 / Set |
| Product Line | Durable |
| Product Name | Big Tab Write & Erase Plastic Dividers |
| Recycled | No |
| Sheet Standard | Letter |
| Tab Color | Multicolor |
| Tab Style | Write-on |
| Tabs per Set | 8 |
| Manufacturer | Avery |
| Product Type | Index Divider |
Material Safety Data Sheet
A Material Safety Data Sheet (MSDS) is a document that contains information on the potential hazards (health, fire, reactivity and environmental) and how to work safely with the chemical product.
Sorry this product does not have any reviews at this time.
Time to Rendor : 1.265625
Powered by Power-eCommerce.com

